Практичні поради, які допоможуть розчистити гараж від мотлоху і підготувати його до зимової експлуатації

Як правильно підготувати гараж до зими, щоб з настанням морозів там можна було спокійно тримати авто.

Гори "потрібного", старі лижі, іржаві велосипеди, лисі шини та інші "скарби". Все залито водою, покрито пилом і цвіллю. Філія звалища? Ні — це середньостатистичний гараж водія, інформує Ukr.Media.

Щоб привести його в порядок і отримати таки можливість паркувати автомобіль взимку, слід докласти незначні зусилля.

Теплий і сухий гараж — мрія абсолютної більшості автовласників. У всіх інших він вже є. Але руки до власного "техприміщення" доходять рідко, і левова частка "боксів" стають просто сараєм, перевалочним пунктом між будинком і дачею, куди і машину-то вже не поставити — місця немає. Щоб цю проблему вирішити, досить просто виділити одні вихідні і раз і назавжди навести порядок. А зараз, в останні теплі і сухі вихідні осені, найкращий для цього час.

Насамперед варто позбутися від сміття, якого в будь-якому гаражі більш ніж достатньо. Якщо предметом не користувалися протягом року — навряд чи він вже стане в пригоді. Покришки від старого авто, яке вже п'ять років як продане, рваний одяг і порожні каністри потрібно віднести в сміттєвий бак або викласти на дошку оголошень. Хочете скоріше позбутися? Продавайте дешево або віддавайте задарма — бажаючий забрати знайдеться миттєво, навіть до смітника нести не доведеться.

Звільнивши приміщення, огляньте дах і стіни. Протікання зіпсують не лише речі, які зберігаються в гаражі, але і автомобіль, адже немає нічого страшнішого для машини, ніж холодний і мокрий гараж. Ідеальний варіант — відремонтувати дах, покривши новим профнастилом або замінивши руберойд, але це буде коштувати грошей. Якщо поки що такої можливості немає, локалізуйте проблемні місця з допомогою звичайних латок або з допомогою будівельної піни, яка теж впорається із завданням.

Позбувшись від протікань, потрібно організувати простір: навіть після утилізації мотлоху, в стандартному гаражі не вистачить місця для машини. "Бокси" бувають різні: широкі і вузькі, короткі і довгі, тому ідея зі стелажами підійде не всім.

А ось місце під стелею можна використовувати майже завжди: там з комфортом розмістяться не лише лижі, якими не користуються вже років 15, але і різний "скарб". Теж саме можна сказати і про ворота, які зазвичай ніяк не використовують. Наприклад, лопату для снігу найкраще повісити саме на них. Боїтеся, що впаде на автомобіль? Ну так зробіть кріплення, які будуть надійно тримати різний інвентар!

Ключовий момент підготовки до зимового режиму — прибрати з підлоги все, крім пари каністр з "незамерзайкою". Інструмент — в органайзер на стіну або в ящики на полиці, шини на стелаж, велосипед — під стелю, туристичне спорядження — в найтепліший і сухий кут.

Перш ніж насолодитися отриманим результатом, варто згадати про "зимовий набір": мішки з піском і сіллю повинні стояти якомога ближче до воріт, ломик, щоб розколоти лід, адже неприємно кожен раз витягати все це з глибини гаража. А рідина для розморожуючи замків повинна знаходитися не в салоні автомобіля, а за його межами.

Як бачимо, виділивши лише пару вихідних дні, можна раз і назавжди розчистити гараж від мотлоху і не перейматися, що під час снігопаду вам не буде куди поставити автомобіль.

Джерело