Samsung презентувала революційні акумулятори для електрокарів, які збільшать дальність ходу до 800 км на одному заряді

Дослідники вдосконалили акумулятор, який дозволить електромобілям заряджатися швидше і працювати довше.

9 березня в Лондоні вчені-дослідники з Вищого технологічного інституту Samsung (Samsung Advanced Institute of Technology, SAIT) і Науково-дослідного інституту Samsung в Японії (SRJ) представили своє дослідження високопродуктивних, повністю твердотілих акумуляторів з великим терміном служби, інформує Ukr.Media.

Повністю твердотілі акумулятори вигідно відрізняються від літій-іонних, оскільки дозволяють підвищити кількість енергії на одиницю маси. Це дозволяє створювати акумулятори високої ємності, використовуючи тверді електроліти, які безпечніші ніж рідкі. Але є й проблема: літієві аноди можуть викликати ріст дендритів кристалів, які можуть утворюватися на аноді батареї в процесі її підзарядки), що призводить до зменшення терміну служби батареї та зниження її безпеки.

Щоб вирішити проблему, вчені вперше запропонували використовувати в якості анода композитний шар з срібла і вуглецю (Ag-C). Це дозволило збільшити ємність, термін служби та загальну безпеку прототипу твердотілого акумулятора. Крім того, прототип виявився приблизно на 50% менше за обсягом ніж літій-іонна батарея такої ж ємності.

Подібні технології будуть сприяти подальшому розвитку електротранспорту. Як очікується, відповідні акумулятори дозволять електромобілям проїжджати до 800 км без підзарядки, а батарея буде мати понад 1000 циклів зарядки/розрядки.

Джерело