У Великобританії хочуть створити літаючий автобус на 50 пасажирів

Проєкт передбачає польоти автобуса за маршрутом із посадками та висадками пасажирів на зупинках.

Британська компанія GKN Aerospace зайнялася розробкою маршрутного міського літального апарату Skybus, який буде перевозити пасажирів у містах подібно автобусу, інформує Ukr.Media.

Агентство з досліджень та інновацій Великобританії виділило на реалізацію проєкту 4,5 мільйона фунтів стерлінгів (174 мільйони гривень).

Більшість сучасних проєктів міських літальних апаратів передбачають створення невеликих аеротаксі, розрахованих на перевезення до чотирьох-п'яти пасажирів. Такі апарати будуть перевозити пасажирів або від однієї адреси до іншої, або між майданчиками для аеротаксі. Проєкт Skybus передбачає польоти пасажирського апарату за маршрутом з посадками на зупинках для висадки і посадки людей.

У рамках проєкту Skybus планується створити літальний апарат, здатний перевозити від 30 до 50 пасажирів. Передбачається, що маршрути польоту таких "автобусів" відповідатиме маршрутам наземного транспорту. Літальний апарат планують зробити електричним. Інші подробиці про проєкт літального апарату не розкриваються.

Крім GKN Aerospace, у проєкті Skybus беруть участь компанії Cranfield Aerospace Solutions, Deloitte і Rolls-Royce, Саутгемптонський університет, Кренфілдський університет, Університетський коледж Лондона, а також аеропорти "Хітроу" і "Лондон-Сіті".

Автомобілі майбутнього

  • У січні 2019 року в США компанія Boeing протестувала літаюче таксі. Літак вертикально піднявся в повітря, завис і успішно приземлився.
  • 7 березня 2019 року в Женеві показали літаючий автомобіль.
  • 16 травня 2019 року в Німеччині показали безпілотне літаюче таксі.
  • На початку листопада 2020 року в Південній Кореї протестували безпілотне літаюче таксі.
  • У листопаді 2020 року студенти технологічного університету Ейндховена в Нідерландах створили автомобіль із перероблених відходів.
  • 7 грудня 2020 року американська компанія Aptera Motors представила електромобіль із сонячною зарядкою.

Джерело